Пошкодження кузова автомобіля, що вимагають ремонту

Пошкодження кузова можуть виникати як слідства зносу машини в процесі експлуатації, так і в слідстві аварії на дорозі. Пошкодження кузова автомобіля можуть бути викликані порушенням правил користування та утримання автомобіля.

Пошкодження кузова в слідстві експлуатації автомобіля.

Кузов автомобіля приймає на себе навантаження від ваги пасажирів і ваги вантажу, навантаження при русі автомобіля, скручування і вигини при їзді по нерівній дорозі, навантаження вібрації від працюючого двигуна, коробки передач і трансмісії. При поїздці на автомобілі по нерівній дорозі з високою швидкістю, навантаження на кузов автомобіля зростають додатково.

В середньому кузов повинен прослужити без ремонту 10-15 років, якщо в рік машина долає 15 — 20 тисяч кілометрів. Роки йдуть, кузов старіє і обростає кузовними «болячками».

Найчастіше відбуваються такі пошкодження кузова:

  • деформації поверхонь окремих деталей кузова
  • провисання дверей кузова
  • зміна форми і розмірів дверних і віконних прорізів кузова
  • дефекти лакофарбового і антикорозійного покриття кузова
  • зміщення лонжеронів і викривлення крил при перевантаженнях кузова
  • тріщини по з’єднаннях стійок автомобіля з кузовом
  • втомні руйнування по підсилювачів і з’єднувачів окремих панелей кузова
  • обриви болтів і гайок кузова
  • скрипи і стукоти нещільно сидять деталей кузова
  • руйнування окремих зварювальних точок кузова.

Експлуатаційні пошкодження кузова автомобіля небезпечні, вони знижують безпеку водія і пасажирів автомобіля, знижують комфортність експлуатації автомобіля.
Дуже часто кузов автомобіля страждає від корозії, яка руйнує метал, особливо корозія любить місця кузова, які приховані від неозброєного погляду і які складно обробити водієві самостійно. Такими хитрими і підступними місцями є порожнини несучого кузова, конструктивні кишені, пазухи, відбортовки, зафланцовкі, зварні шви і т.д .. Якщо в ці частини кузова потрапляють волога, пил, сольові розчини, то їх досить складно звідти витягти, шкідники надійно і надовго обгрунтовуються в потайних місцях кузова. Якби корозія вміла говорити, вона б публічно висловила подяку всім хто забезпечує нашу атмосферу викидами промислових відходів, вихлопами відпрацьованих газів і сольовими розчинами. Якщо кузов автомобіля не має захисту від корозії, то рік життя під відкритим небом забирає 0,2-0,3 мм автомобільної стали.

Пошкодження кузова в слідстві аварій і ДТП

Велика частина ДТП не завдає серйозних ушкоджень ні людям, ні автомобілів. А ось кузов страждає майже в кожної аварії чи ДТП. І не дивлячись на те, що від вм’ятини на бампері ще ніхто не помер, для усунення дефекту кузова потрібні спеціальні інструмент та обладнання. Втіхою може служити те, що сьогодні професійні автомайстерні широко застосовують локальний ремонт кузова автомобіля, який дозволяє економити час і гроші автовласника.

При зіткненні передній частині автомобіля кузов, як правило, отримує серйозні каліцтва, адже при ударі автомобілів виділяється величезна кількість енергії. Ця енергія, яку навіть божевільний навряд чи назве позитивної, поглинається при деформації автомобіля практично миттєво. І практично весь удар приймає на груди саме кузов автомобіля, особливо передня частина кузова.

Що саме відбувається з кузовом при лобовому зіткненні автомобілів?

Страждають всі суміжні деталі каркаса кузова, лицьові деталі всього кузова. Виділена енергія поглинається при деформації лонжеронів, бризковиків, порогів і тунелю статі. В результаті зіткнення зменшуються зазори в отворах передніх дверей кузова, на них тиснуть передні стійки. Передні двері кузова через петлі і замки тиснуть на центральні стійки автомобіля, і таким хвильовим чином деформація поширюється на весь кузов. На порогах кузова, тунелі підлоги автомобіля, панелі даху машини утворюються гофри. В результаті кузов отримує загальний перекіс підстави і каркаса. Від такого навантаження кріплення вузлів трансмісії і двигуна змінюють своє місце розташування. Поглинання енергії удару під час аварії призводить до виникнення складок або вм’ятин в зоні удару.

При схожих ситуаціях зіткнень автомобілів кузов може отримати різну ступінь пошкодження. Це визначається наступними факторами: кут зіткнення, незначні зміни швидкості автомобілів, маса автомобіля, особливості конструкції автомобіля, дорожні умов ДТП, вік автомобіля. Так що якщо після візуально несамовитої аварії кузов автомобіля цілком ще нічого, крім радісного «Пощастило!», Можна погладити себе по голові і похвалити за дбайливе ставлення до кузова автомобіля і дбайливий догляд.

Наші майстри