Ремонт гальмівної системи

Гальмівна система авто — система активної безпеки, яка регулює швидкість машини, що забезпечує повну зупинку і утримання машини на одному місці (в тому числі при підйомі або спуску). При несправності гальм, згідно ПДР, рух на автомобілі заборонено.

Діагностика або ремонт гальмівної системи з заміною пошкоджених деталей потрібні при появі таких ознак:

  • При екстреному гальмуванні — відхилення від прямої, занос машини. З’явилися масляні забруднення на колодках, дефекти дисків, проблеми з супортом (ослаблене кріплення), витік рідини в головному циліндрі. Некоректно працює АБС.
  • Збільшений хід педалі. Виникає при попаданні в систему повітря, сильному зносі колодок.
  • Скрегіт (свист) при гальмуванні. Виникає при повному зносі колодок, дефектах дисків.
  • При гальмуванні зменшується / збільшується зусилля на педаль. Перше часто проявляється при попаданні повітря в систему, протечках в шлангах, головному циліндрі. Збільшення зусилля зустрічається при несправному вакуумному підсилювачі, заклинювання поршня.

Вібрації на педаль при гальмуванні виникають при слабкому кріпленні супорта, рідше — у разі спрацювання ступичні підшипників.

Окрема група поломок — несправність електронних систем ABS, ESP, ASR, EBD. Для їх усунення проводять комп’ютерну перевірку зі зчитуванням кодів помилок. За допомогою мультиметра, осцилографа зчитують показання з датчиків, перевіряють проводку на наявність коротких замикань або обривів. Також оцінюють стан основних елементів електронних систем безпеки.

Ремонт гальмівної системи автомобіля роблять відповідно до рекомендацій заводу-виготовлювача (інструкція з експлуатації, ремонту і обслуговування машини). Специфікації там же.

Передні або задні гальмівні колодки змінюють комплектом, оскільки при установці колодок тільки на одному колесі гальмування буде нерівномірним. Так само з гальмівними дисками — один не змінюють, тільки парою. Вироблення в місці установки колодок допустима, але при наявності тріщин і інших дефектів потрібно замінювати диски. При огляді колодок і дисків перевіряють стан супорта. При установці нових елементів гальм авто краще використовувати нові болти.

Не чистіть деталі гальма бензиновими розчинниками. Можна використовувати метиловий спирт.

Наш автосервіс в Львові надає послуги з діагностики, ремонту і обслуговування гальмівних систем. У нас фіксовані ціни на ремонтні роботи, запчастини та витратні матеріали.

Наші майстри